Sincan Çocuk Kapalı Cezaevi'nde çıkan tartışma sonucu 14 infaz kurumu memuru ve 7 çocuğun hafif şekilde yaralandığı bildirildi.

Ankara'nın Sincan ilçesinden bulunan Sincan Çocuk Kapalı Cezaevi'nde çocuklar arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Yaşanan tartışma sonucu 14 infaz grubu memuru ile 7 çocuk hafif şekilde yaralandı. Yaralı gardiyanlar ve çocuklar tedavi altına alındı.

Arbede sonrası  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı açı. klama yaptı. Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bu gün (21.12.2018) akşam saatlerinde Sincan çocuk kapalı ceza infaz kurumunda tutuklu olarak bulunan çocuklar arasında yaşanan tartışmaya görevli infaz koruma memurlarının müdahalesi sırasında 7 çocuk ile 14 infaz koruma memuru hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralanan çocukların tedavileri cezaevi içerisinde sağlık memurlarınca yapılmış olup hastaneye herhangi bir çocuğun sevkine gerek duyulmamıştır.  Konuyla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile